СТАТТЯ
Діти цієї вікової групи хворіють рідше, ніж діти дошкільного віку, це пов’язують з тим, що імунітет старших діточок майже остаточно сформувався. Але й він іноді дає збої. Цьому сприяють численні фактори, які властиві лише такій категорії дітлахів.
Стреси, перевтома, нераціональне харчування, холодні приміщення, біганина роздягненими на вулиці, – далеко не повний перелік факторів, котрі суттєво послаблюють імунітет школяра. Сюди ж варто додати нерегулярні провітрювання класів, постійний контакт з предметами меблів (парти, стільці, дверні ручки), які практично ніхто і ніколи ретельно не протирає, рукопотискання між хлопчиками (дівчатка ж можуть одна одну в щічку поцілувати при вітанні або скористатися косметикою подружки, яка застудилася).
Це просто ідеальні умови для розповсюдження інфекції контактним і повітряно-крапельним шляхом. І тільки завдяки міцній імунній системі, ГРВІ не так часто «косить» ряди школярів, особливо старшокласників.
Що стосується лікування, то його принципи анітрохи не відрізняються від терапії малюків або дошкільнят, хіба що віковими дозами препаратів.
Принципи профілактики, котрих слід дотримуватися і в підлітковому віці, багато в чому повторюють ті, що проводяться у малюків, змінюються тільки пріоритети:
ТЕЛЕФОН
(044)239-26-41НАШ САЙТ
gfmg.ua