В США, Центр по контролю і профілактиці захворювань (CDC), 30 серпня 2019 роки випустив медичне консультативне посібник, в якому людей закликають відмовлятися від використання електронних сигарет і інших пристроїв для вейпінга. Причиною послужили випадки захворювань легенів, безпосередньо пов'язані з вейпінгом. Відзначено також смертельні випадки.

У нашій країні, такі випадки не реєструються, але це не означає, що їх немає. Просто загибель молодих людей від легеневої патології не пов'язують з вдиханням нікотинової (поліпропіленової) пари.

Взяти і заборонити?

Більшість серед тих, хто призвичаїлися до електронного паління – підлітки. Звичайні сигарети їм не продадуть, а парогенератор – будь ласка. Рідина і витратні матеріали можна замовити через інтернет, там ніхто не буде питати, скільки покупцеві років.

Батькам також складно проконтролювати своє чадо на предмет того, що дитина пристрастилася до вейпінгу: від рідини немає характерного сильного запаху курця. Крім того, іноді навіть за зовнішнім виглядом складно визначити, що предмет в руках підлітка – прилад для вейпінга.

Чому підліткам легко приховувати звичку?

Електронні нікотинові пристрої можуть бути схожі на ручку, карту пам'яті комп'ютера або флеш-накопичувач, автомобільний брелок або навіть інгалятор від астми.

Замість того, щоб вдихати тютюновий дим від тютюну, користувачі електронних сигарет вдихають пару з рідкого «електронного соку», який нагрівається за допомогою котушки з живленням від батареї або п’єзо.

Пар ароматний, містить нікотин і інші хімічні речовини.

Вейпінг та пара – небезпечна альтернатива сигаретам і тютюнового диму

Електронні сигарети шкідливі для здоров'я і викликають звикання

Електронні сигарети є найбільш часто застосовуваним тютюновим продуктом серед молоді.

Згідно з дослідженням Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC), проведеним у 2011-2018 роках, відзначається стійке зростання числа молодих людей, що призвичаїлися до електронних сигарет. Тільки в 2018 році, вейперами стали 3,6 мільйона підлітків (дані по США).

Вейпінг та пара – небезпечна альтернатива сигаретам і тютюнового диму

Звичка ця далеко не безпечна. Нещодавно ми вже публікували огляд небезпек, які становить вейпінг для молодої людини.

Зараз же, пропонуємо ряд відомостей, які допоможуть дізнатися, чи не балується дитина нікотиновою парою і чому молодь варто від цього відучувати:

  1. Говорячи про вейпінг,підлітки можуть вживати термін "джулінг" – це бренд (JUUL) виробів для вдихання нікотинової пари, що випускаються у вигляді нешкідливих, на перший погляд, речей (маленька флешка, легко заховати в кулаці). Другий термін – "капнути", означає, що ароматичну рідину капають прямо на нагрівальний елемент, без мундштука. Це дає потужну, щільну пару.
  2. У торговельній мережі, електронні сигарети можуть придбати тільки повнолітні. Але підлітки купують все необхідне для вейпінга через інтернет, оминаючи цей контролюючий момент.
  3. Рідини для електронних пристроїв мають приємні смаки, такі як фрукти, шоколад, кава і т.д., тому навіть без нікотину викликають хворобливу прихильність. А серед них є і нікотинвмісні рідини, звикання до яких можна порівняти зі звиканням до звичайних сигарет.
  4. Підлітки, які спробували вейпінг хоч раз, з більшою ймовірністю продовжать вдихати пару і далі. Також підвищується ризик, що вони стануть палити звичайні цигарки, тому що в них знімається блокування в мозку на "шкідливість вдихання пари і диму".
  5. Електронні сигарети не допоможуть кинути палити тим, хто вже звик до тютюнопаління. Навіть незважаючи на їх гадану безпеку, перемогти нікотинову залежність пристрої для вейпінга не можуть. З більшою ймовірністю, людина почне вдихати пару паралельно з курінням тютюну.

Що стосується лікарів-педіатрів,то тепер є сенс опитувати кожного підлітка зі скаргами на патологію дихальної системи, чи не є він вейпером.