fbpx

Кілька найбільш популярних запитань від батьківЧи можна купати дитину, хвору на застуду?

Дане питання йде корінням у ті часи, коли гарячої води в будинках не було, а дітей мили в кориті в сінях або в лазні, там можна було захворіти ще більше. У XXI столітті купати застуджену дитину можна і потрібно, але варто пам’ятати, що гаряча ванна при підвищеній температурі тіла категорично протипоказана. Досить обмежитися теплим душем.

Як можна зрозуміти, що дитина одужала?

Якщо температура прийшла в норму і тримається на цьому рівні протягом трьох днів, це можна вважати початком одужання. Доброю ознакою вважається перехід сухого кашлю у вологий. Однак, якщо мокрота придбала жовтий або зелений відтінок, або через кілька днів температура відновилася, потрібно повторно звернутися до лікаря, оскільки швидше за все до застуди приєдналася бактеріальна інфекція.

Яке харчування потрібно хворій дитині?

При лихоманці всі сили організму витрачаються на боротьбу з інфекцією, а перетравлення важкої білкової їжі вимагає багато енергії. Тому при високій температурі їжа має бути легкою, по можливості багатою вуглеводами та вітамінами. Посилене харчування підійде для дитини, котра одужує, воно допоможе відновити її сили.