fbpx

Діти, які відвідують дошкільні установи – ясла, дитсадки, – хворіють на ГРВІ частіше за «домашніх». Пов’язано це з тим, що в такому віці (3-5 років) імунна система дитини ще формується та не здатна впоратися з величезною кількістю мікроорганізмів, з якими починає активно контактувати. Особливо вразливі діти, які тільки нещодавно почали відвідувати організовані дитячі колективи. Такі «домашні» діти, які раніше не часто спілкувалися з однолітками та дорослими (хіба що на дитячому майданчику), практично не мають імунітету до багатьох вірусів.

Характерна особливість ГРВІ в такому віці – захворювання може ускладнюватися астматичним бронхітом з задишкою або ознаками емфіземи.

Якщо дитина відвідує садок, батьки повинні зробити все, щоб вона якомога менше хворіла. Дотримання декількох простих правил допоможе малюкові рідше залишатися вдома через хворобу:

  • Загартовування організму – перша і найважливіша складова у зміцненні імунітету маляти. Часті прогулянки (не тільки з дитячою групою, але й у вихідні або вечорами), біг, ходіння босоніж, водні процедури, ранкова зарядка, чудово допоможуть зміцнити імунітет дитини.
  • Лікар може призначити препарати, які зміцнюють імунітет, вітаміни. При виборі препаратів необхідно насамперед звернути увагу на безпеку ліків. Бажано обирати засоби, до складу котрих не входять барвники та ароматизатори, здатні викликати алергію.
  • Вчасно зроблені щеплення – ще один крок, що захистить від інфекцій.
  • Після кожного повернення з дитячого саду можна промити дитині носик 1%-ним розчином звичайної кухонної солі, а перед виходом на вулицю та поверненням додому – розсмоктувати Еребру. Вона проведе санацію ротоглотки та захистить малюка від вірусів.

Чого не можна робити, так це «перетримувати» дитину після хвороби вдома. Адже за цей час в групі можуть з’явитися нові віруси, до яких у малюка ще не виробився імунітет і він знову ризикує захворіти.

Але головне, організм дитини потрібно налаштувати на боротьбу з інфекцією – загартовувати, привчати часто мити руки, якомога рідше торкатися руками обличчя, не брати в рот іграшки, тощо. Дитина повинна розуміти, що ці заходи допомагають запобігти хворобі та зміцнити здоров’я.