fbpx

Діти до 1 року рідко хворіють на ГРВІ, оскільки практично не контактують зі сторонніми людьми. До того ж у малят, котрі знаходяться на грудному вигодовуванні, є тимчасовий імунітет, який вони отримують завдяки материнським імуноглобулінам, що містяться в грудному молоці.

Найчастіше зараження відбувається від інших членів родини, особливо якщо в сім’ї є старші діти, котрі можуть принести вірус зі школи або дитячого садка. Інколи винуватцями захворювання стає старше покоління: батьки чи бабусі з дідусями.

Для того, щоб вберегти малюка від інфекції, необхідно проводити профілактику грипу та ГРВІ у всіх членів родини!

Еребра® – надійний та безпечний препарат, ефективний для профілактики вірусних захворювань у дорослих та дітей.

При захворюванні на ГРВІ малюк стає неспокійним, часто плаче, у нього пропадає сон і апетит, з’являється надмірна примхливість, можливі розлади травлення (рідкі випорожнення). Це пов’язано з розвитком загальної інтоксикації організму та набряком слизових оболонок, через що також виникають неприємні відчуття закладеного носика і болючість вушок. Підвищується температура тіла, дитина стає млявою і малорухливою. При високій температурі можуть виникати судоми.

У дітей до року може з’явитися часте дихання, задишка, нежить, кашель, сльозотеча, біль в горлі. Всі ці симптоми пов’язані з тим, що вірус поступово проникає в організм і поступово вражає слизові оболонки дихальних шляхів, викликаючи запальні процеси в них.

Слід зазначити, що грип у немовлят протікає дещо інакше, ніж в інших вікових групах. Так, характерним є поступовий початок і невисока температура, що говорить про нездатність організму дитини боротися з інфекцією. Все це призводить до швидкого приєднання вторинної інфекції, гнійно-септичних процесів і, як результат, – до високого ризику важких ускладнень.

Уважна мама завжди помітить перші симптоми нездужання. Але як допомогти малюкові? Насамперед – викликати лікаря. До його приходу можна вживати певні заходи. Ось кілька рекомендацій:

  • Давати дитині якомога більше рідини, часто і невеликими порціями. Це необхідно для усунення інтоксикації. Малюкам до 6 місяців можна лише кип’ячену воду, слабкий настій шипшини або ромашки, а старшим дітям – компот із сухофруктів, соки.
  • Добре, якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні. Це зміцнить захисні властивості організму.
  • Якщо дитина отримує прикорм, то він повинен містити якомога більше вітамінів. Для цієї мети відмінно підійдуть різні фруктові та овочеві пюре. М’ясні пюре на час захворювання краще виключити з меню.
  • Температура в кімнаті, де знаходиться хвора дитина, повинна триматися в межах 20-22˚С.
  • Не гуляти з дитиною і не купати малюка, поки не спаде температура.

Всі інші заходи можна застосовувати лише після огляду лікаря і за його призначенням.