fbpx

Як не можна лікувати грип та застуду у дітейПомилка 1. Не викликати лікаря

Не варто займатися самостійним лікуванням дитини та сподіватися на диво. Правильне лікування індивідуально для твоєї дитини може призначити тільки досвідчений лікар.

Помилка 2. Одразу «збивати» температуру

Підвищення температури є захисною реакцією організму на інфекцію, в цей час виробляються захисні фактори, котрі допомагають організму подолати хворобу.

Поки лікар не прийшов, температуру до 38,5˚С можна не збивати, якщо при цьому дитина поводиться спокійно. Коли малюк поводиться неспокійно, або у нього є супутні хвороби, бажано дати йому дитяче жарознижувальне, попередньо порадившись телефоном з лікарем. У будь-якому випадку необхідно пам’ятати, що в якості жарознижувальних ліків для дитини підходять лише парацетамол чи ібупрофен. Категорично заборонений аспірин.

Можна спробувати «збити» температуру за допомогою перевірених народних засобів: дати випити компот або сік вишні, роздягнути дитину й обтерти шкіру прохолодною водою з оцтом чи лимоном, змастити п’яти, зап’ястки лимоном.

Помилка 3. Приймати антибіотики

Скільки вже сказано медиками, що антибіотики на віруси не діють (а грип викликається саме вірусом), віра людей в ефективність цих препаратів проти грипу не слабшає. Іноді вона ґрунтується на тому, що «у знайомого був грип, йому лікар призначив антибіотик – і він відразу ж вилікувався».

Порада. Якщо лікар комусь призначив антибіотики при грипі, то це означає, що у нього виникли підозри на ускладнення грипу бактеріальною інфекцією, що викликала бронхіт, отит, синусит й т.і. У цьому випадку без антибіотиків дійсно не обійтися. Але їх прийом без таких показань лише послаблює організм і заважає йому боротися з вірусами.

Помилка 4. Лікувати грип гомеопатичними засобами

Немає жодних науково обґрунтованих доказів ефективності гомеопатичних ліків проти вірусу грипу та ГРВІ, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу. Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах вважається ознакою безвідповідального ставлення до життя хворої дитини.

Помилка 5. Лікування виключно народними засобами

Лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав’яні відвари, чаї та настоянки, на вірус грипу не діють. Однак народні засоби можуть згодитися для пом’якшення симптомів грипу – за умов грамотного використання без зловживань.

Помилка 6. Пізній початок противірусної терапії.

Часом мами дітей хворих на грип не відразу починають правильне лікування, а спочатку обмежуються, наприклад, застосуванням народних засобів.

Доведено, що найкращий ефект терапії досягається при застосуванні противірусного препарату в перші 48 годин з моменту захворювання. Тому починати противірусну терапію за допомогою ефективного та надійного препарату «Еребра®» треба якомога раніше, при появі перших симптомів хвороби.