fbpx

Як знизити ризик зараження грипом і ГРВІ у дітейОсновним напрямом у запобіганні грипу у дітей є дотримання неспецифічних заходів профілактики:

  • Дотримання правил гігієни. Батькам обов’язково слід з раннього віку привчити дитину до регулярного миття рук з мильним розчином.
  • Забезпечення доступу свіжого повітря. Сухе і спекотне повітря є прекрасним середовищем для розповсюдження вірусу грипу, тому обов’язковою умовою профілактики грипу є регулярне провітрювання приміщення навіть у холодний період року.
  • Застосовування індивідуальних засобів захисту у вигляді марлевої пов’язки, яку слід міняти не рідше ніж 1 раз на 2 години.
  • Дотримання здорового способу життя у вигляді регулярного нічного сну, прогулянок на свіжому повітрі, збалансованого харчування, відсутності психоемоційних сплесків.
  • Для запобігання поширення вірусу грипу в закритих приміщеннях, де спостерігається велике скупчення дітей, слід використовувати розпорошення фітонцидів у вигляді ефірних масел.
  • У дітей грудного віку найкращим методом профілактики грипу є пропаганда грудного вигодовування, тому що у материнському молоці міститься максимальна концентрація речовин, що володіють захисними властивостями.
  • Підтримка підвищеної вологості в приміщенні. Цієї мети можна досягти декількома способами: за допомогою регулярного вологого прибирання, сольових спреїв, а також із застосуванням спеціальних зволожувачів.

Специфічні профілактичні заходи у вигляді вакцинації в педіатрії є найбільш ефективними, проте дітям, котрі не досягли піврічного віку, заборонено застосовувати протигрипозну вакцину.

Крім цього, у дитячому віці для профілактики грипу та ГРВІ можна використовувати ефективні та безпечні рослинні засоби, наприклад – противірусний препарат рослинного походження – «Еребра®».