fbpx

Діти цієї вікової групи хворіють рідше, ніж діти дошкільного віку, це пов’язують з тим, що імунітет старших діточок майже остаточно сформувався. Але й він іноді дає збої. Цьому сприяють численні фактори, які властиві лише такій категорії дітлахів.

Стреси, перевтома, нераціональне харчування, холодні приміщення, біганина роздягненими на вулиці, – далеко не повний перелік факторів, котрі суттєво послаблюють імунітет школяра. Сюди ж варто додати нерегулярні провітрювання класів, постійний контакт з предметами меблів (парти, стільці, дверні ручки), які практично ніхто і ніколи ретельно не протирає, рукопотискання між хлопчиками (дівчатка ж можуть одна одну в щічку поцілувати при вітанні або скористатися косметикою подружки, яка застудилася).

Це просто ідеальні умови для розповсюдження інфекції контактним і повітряно-крапельним шляхом. І тільки завдяки міцній імунній системі, ГРВІ не так часто «косить» ряди школярів, особливо старшокласників.

Що стосується лікування, то його принципи анітрохи не відрізняються від терапії малюків або дошкільнят, хіба що віковими дозами препаратів.

Принципи профілактики, котрих слід дотримуватися і в підлітковому віці, багато в чому повторюють ті, що проводяться у малюків, змінюються тільки пріоритети:

  • Вживання вітамінів, вітамінно-мінеральних комплексів.
  • Діти не повинні ходити з мокрими ногами. Якщо це сталося, то краще всього тут допоможуть зігрівальні ванночки для ніг та теплі шкарпетки.
  • Якщо дитина промерзла, їй варто приготувати гарячу ванну, але такі ванни протипоказані при високій температурі.
  • Школярам для зміцнення імунітету можна пити вітамінні трав’яні чаї. Краще за все брати материнку, чебрець, іван-чай, малину, календулу, ромашку, смородину або липовий цвіт. Заварювати трави можна як окремо, так і в зборі. Щоб отримати результат, такий чай потрібно пити як мінімум місяць по 2-3 склянки на день.
  • Під час епідемій необхідно приймати безпечні та ефективні лікарські препарати для профілактики застуд та грипу, наприклад препарат «Еребра®».

Дізнайтесь більше про оригінальний рослинний противірусний препарат комплексної дії «Еребра®»