fbpx
Безпечний майданчик

Безпечний дитячий майданчик – який він?

Правила безпеки ігор на дитячому майданчику, запропоновані Американською Академією педіатрії.

 1. Ігрова зона дитячого майданчика має бути вистеленою перевіреними на безпеку матами. Або засипана сипучими матеріалами з амортизаційними властивостями: подрібнена гума, пісок, деревна тирса або тріска, кора. Шар підстилки повинен бути не менш, як 20 см (14 см для подрібненої гуми) товщиною. Амортизувальна підстилка має перекривати територію не менше за 1,8 метри на всі боки від обладнання, для гойдалок і гірок відстань збільшується відповідно до конструкції обладнання.
 2. Встановлене обладнання має бути максимально безпечним. Гострі кінці, S-образні гачки, болти та цвяхи, що виступають над поверхнею обладнання – усе це здатне призвести до травми під час ігор.
 3. Сидіння гойдалок необхідно робити з м’якого матеріалу: тканина, гума, гнучкий пластик.
 4. Під час ігор необхідно стежити за дітьми, щоб ті трималися подалі від рухомих частин обладнання для запобігання защемленню різних частин тіла дитини (як правило, страждають руки).
 5. Ніколи не прив’язуйте до гойдалок, поперечин й т.і., скакалки, мотузки, повідки й не дозволяйте робити це дітям. Такі предмети можуть призвести до удушення. Якщо помітили на майданчику мотузку або інший подібний предмет – приберіть, зніміть її самі або доведіть про факт до відома особи, відповідальної за роботу майданчика.
 6. Відпускаючи дитину грати, переконайтеся, що вона зняла з шиї все, що може за щось зачепитися – шолом, ланцюжки й т.і.
 7. Влітку, ігрові снаряди з пластику, гуми, металу можуть сильно нагріватися, особливо в сонячні дні, й здатні навіть обпекти шкіру дитини.
 8. Переконайтеся, що поверхня гірки досить прохолодна, щоб не завдати опіків відкритим ділянкам шкіри дитини.
 9. Не дозволяйте дітям гратися на дитячому майданчику без взуття (крім спеціально передбачених майданчиків для босих ігор).
 10. За іграми дітей і роботою обладнання необхідно наглядати батькам.
 11. Батькам категорично не рекомендується купувати простий, не захищений сіткою батут. Дітям не можна стрибати на відкритому батуті навіть під наглядом старших: занадто великий шанс отримати травму.
 12. Навіть батути із сітчастої огорожі не можуть вважатися безпечними щодо травм. Діти частіше травмуються саме на батуті, а не при падінні з нього.

Якщо діти стрибають на батуті, за ними повинен наглядати дорослий. При цьому, на полотнищі батута має бути лише одна дитина: 75 % батутних травм трапляються, якщо на ньому стрибають кілька людей одночасно.

На основі інформації Американскої академії педіатрії.