У 2019 ААП оновила керівництво щодо менеджменту стрептококової інфекції групи b (СГБ) з раннім та пізнім початком. До тексту керівництва 2010 року було внесено кілька важливих змін, котрі стосуються ведення матері в плані профілактики стрептококових інфекцій у новонароджених.
Зазначені зміни визнані Американським коледжем акушерів і гінекологів, Комітетом по плоду і новонародженим, Комітетом з інфекційних захворювань.
Інфекція бета-гемолітичного стрептокока (СГБ-інфекція), навіть в розвинених країнах залишається вагомою причиною сепсису новонароджених. Перші рекомендації з профілактики такої патології були опубліковані ще в 1996 році й з того часу безперервно вдосконалюються.
На початку 2000-х, педіатри прийшли до думки, що найкращих результатів варто очікувати від універсального антенатального підходу. Основа його – мікробіологічний моніторинг вагітних на збудників і профілактичне лікування жінок з групи ризику (подробиці можна подивитися на нашому сайті).
Впровадження такого підходу дозволило знизити захворюваність на СГБ з 1,8 випадку на 1000 новонароджених в 1990 році, до 0,23 на 1000 у 2015 році.
Нові дані про мікробіологію збудника, епідеміологію та особливості клінічної картини, змусили фахівців Комітету з інфекційних захворювань переглянути рекомендації. Основне завдання – узагальнити тактику ведення жінок на основі рекомендацій педіатричної та акушерсько-гінекологічної служб.
У новому звіті ААП від 2019 року, представлені оновлені рекомендації з ведення новонароджених і немовлят з раннім і пізнім варіантами перебігу СГБ. Мета їх практичного застосування – повне одужання маленьких пацієнтів.
Основні моменти рекомендацій AAP:
Переглянуті принципи, якими необхідно керуватися для зниження ризику СГБ у новонароджених, ґрунтуються на антенатальному скринінгу флори піхви та прямої кишки у матері. А в разі виявлення збудників – застосуванні внутрішньопологової антибіотикопрофілактики жінкам з груп ризику.
Основні моменти керівництва включають: