Помилка 1. Не викликати лікаря
Не варто займатися самостійним лікуванням дитини та сподіватися на диво. Правильне лікування індивідуально для твоєї дитини може призначити тільки досвідчений лікар.
Помилка 2. Одразу «збивати» температуру
Підвищення температури є захисною реакцією організму на інфекцію, в цей час виробляються захисні фактори, котрі допомагають організму подолати хворобу.
Поки лікар не прийшов, температуру до 38,5˚С можна не збивати, якщо при цьому дитина поводиться спокійно. Коли малюк поводиться неспокійно, або у нього є супутні хвороби, бажано дати йому дитяче жарознижувальне, попередньо порадившись телефоном з лікарем. У будь-якому випадку необхідно пам’ятати, що в якості жарознижувальних ліків для дитини підходять лише парацетамол чи ібупрофен. Категорично заборонений аспірин.
Можна спробувати «збити» температуру за допомогою перевірених народних засобів: дати випити компот або сік вишні, роздягнути дитину й обтерти шкіру прохолодною водою з оцтом чи лимоном, змастити п’яти, зап’ястки лимоном.
Помилка 3. Приймати антибіотики
Скільки вже сказано медиками, що антибіотики на віруси не діють (а грип викликається саме вірусом), віра людей в ефективність цих препаратів проти грипу не слабшає. Іноді вона ґрунтується на тому, що «у знайомого був грип, йому лікар призначив антибіотик – і він відразу ж вилікувався».
Порада. Якщо лікар комусь призначив антибіотики при грипі, то це означає, що у нього виникли підозри на ускладнення грипу бактеріальною інфекцією, що викликала бронхіт, отит, синусит й т.і. У цьому випадку без антибіотиків дійсно не обійтися. Але їх прийом без таких показань лише послаблює організм і заважає йому боротися з вірусами.