Велосипед

Рекомендації Американської Академії педіатрії щодо правил безпеки при користуванні велосипедами.

  • Не нехтуйте захистом дитини: завжди надягайте їй шолом, коли вона йде кататися на велосипеді або їде на ньому з батьками. Часте застосування, допоможе дитині швидше звикнути до шолома.
  • Одягайте дитині шолом незалежно від того, наскільки довго вона збирається їздити: навіть проїхати до сусіда вулицею. Багато велосипедних травм відбуваються не на шосе, а на під’їзних доріжках, тротуарах та спеціальних доріжках для велосипедів. Діти вчаться, дивлячись на своїх батьків, тому й самі, збираючись сісти на велосипед, одягайте шолом.
  • Вибираючи шолом, переконайтеся, що він має маркування відповідності стандарту безпеки CPSC.
  • Одягайте шолом правильно. Він повинен сидіти на голові так, щоби його передня дуга закривала лоб, а не зміщувалася на маківку або до носа. Ремінець слід натягувати так, щоб між ним і підборіддям можна було просунути два пальці. Прилягати занадто щільно, шолом теж не повинен: при його зміщенні шкіра повинна зміщуватися з ремінцем, але слідів ремінець залишати на шкірі не повинен. У разі необхідності, покращити посадку шолома можна використанням розмірних підкладок.
  • Не дозволяйте й не змушуйте дитину їздити на двох колесах без страхувальних коліс, поки не будуть сформовані впевнені навички управління велосипедом. Враховуйте зрілість координації дитини й співвідносьте її з бажанням дитини почати кататися «як дорослі». Навчити тримати баланс допоможуть безпедальні велосипеди для маленьких дітей або самокат.
  • Спочатку потрібно навчити зупиняти велосипед за допомогою ножного, педального гальма. Привчати до ручного гальма можна після того, як дитина назбирає достатньо досвіду їзди.
  • Купуйте велосипед тільки разом із дитиною, важливо, щоби вона одразу випробувала транспорт. Брати велосипед «на виріст» – помилка. Висота рами, коліс, повинна підходити під зріст дитини, довжину її рук і ніг. Негабаритні велосипеди дуже небезпечні.
  • Обов’язково вивчайте з дитиною правила дорожнього руху: сторону руху, знаки зупинки, сигнали поворотів, сигнали світлофора.

Ніколи не дозволяйте дитині їздити вночі, навіть зі встановленим освітлювальним обладнанням.

Скейт, ролики, скутер

Рекомендації Американської Академії педіатрії щодо правил безпеки при користуванні велосипедами.

  • Усі скейтбордисти та скутеристи повинні мати й використовувати захисне спорядження. Особливо важливі каски чи спеціальні шоломи, котрі дозволяють мінімізувати наслідки травм голови. Шолом повинен відповідати стандарту безпеки ASTM або іншим специфікаціям, що гарантує надійний захист у разі можливих падінь на швидкості.
  • На місцевому рівні рекомендується розвивати спеціально обладнані й побудовані скейт-парки, щоб уберегти дітей від катання на не пристосованих для цього пандусах, доріжках й т.і.
  • Кататися на роликах, роликових ковзанах або кросівках (Heelys), слід лише по спеціально для цього пристосованих доріжках і треках, а не просто вулицею, по асфальтовому покриттю.
  • Більшість травм на скейтах, роликах і скутерах, настає від падінь. Недосвідчені новачки повинні їздити лише з такою швидкістю, щоб встигати гальмувати й зупинятися без ризику втрати рівноваги, падіння.
  • Не завадить попрактикуватися правильно падати на м’якій поверхні, траві. Обов’язково одягати захист на кисті, лікті, коліна.
  • Перед катанням, необхідно оглянути доріжку на предмет перешкод: каменів, гілок, вибоїн і ям.
  • Не можна допускати катання дітей на гіроскутері, роликах чи скейті в загальному транспортному потоці, трафіку.

І ніколи не дозволяйте дітям кататися поодинці. Нехай це буде компанія з декількох хлопців чи дівчат. А якщо дитині ще немає восьми років, то їй можна кататися лише під пильним наглядом із боку дорослих.