Нагадаємо, що кліщі переносять бореліоз (хвороба Лайма), комарі розповсюджують лихоманку Зіка, Західного Нілу, малярію та інші інфекції. На жаль, зміни клімату здатні призвести до того, що такі екзотичні збудники запросто зможуть підніматися до нас із південних широт. Тому захист дітей (та й дорослих) від переносників, зайвою не буде.

З настанням теплої пори року, родини намагаються вибратися на природу. Кілька порад допоможуть убезпечити членів сім’ї, насамперед – маленьких, від неприємних наслідків контакту з комахами. Убезпечити родину від укусів, свербіння й захворювань, котрі передаються комахами допоможуть практичні рекомендації Американської академії педіатрії:

  1. Не привертайте уваги комах. Не застосовуйте дитині перед пікніком на природі ароматизоване мило, парфуми або лаки для волосся.
  2. Підбирайте місце для ігор, пікніків. Тримайтеся подалі від калюж, квітучих дерев, полян із квітами, це все – місця розмноження або харчування комах.
  3. У дворі перевірте всі місця, де може застоюватися вода: старі покришки, відра, ями й бочки для збору дощової води.
  4. У будинку перевірте надійність кріплення протимоскітних сіток на вікнах і дверях.
  5. Не одягайте на дитину строкатий, розфарбований яскравими кольорами одяг.
  6. З обережністю слід ставитися до кремів із подвійним: сонцезахисним та протимоскітним ефектом. Тому що захист від сонця потрібно наносити на шкіру кожні 2 години, а оновлювати так часто засіб від комах на шкірі, потреби немає.
  7. Перевагу варто віддавати репелентам «широкого спектра» на основі ДЕТА – диетілметатолуаміда.
  8. Дітям віком до 2 місяців, ДЕТА застосовувати не варто, як й інші інсектицидні препарати.
  9. Дітям старшим за 2 місяці, дозволяється використовувати ДЕТА з концентрацією 10% -30%.
  10. Вміст активної речовини впливає не на вираженість дії препарату, а її тривалість: ДЕТА з 10% в складі репеленту, захищає приблизно 2 години, а 30% – уже п’ять годин. Тому оптимальну концентрацію необхідно підбирати, з огляду на прогнозований час контакту із середовищем проживання комах. Вибирати слід найнижчу концентрацію.
  11. Відразу після повернення додому, дітям слід змивати репеленти, у тому числі й ДЕТА.
  12. У якості альтернативи ДЕТА, можна застосовувати пікардін у концентраціях від 5% до 10%.
  13. Якщо вихід на вулицю заплановано на вечір, у самий розпал активності комах, одягайте на себе й дітей сорочки з довгими рукавами, довгі штани й високі шкарпетки. Маленьким дітям не завадить одягнути шапку або бейсболку.
  14. Після повернення додому, огляньте своїх дітей на предмет кліщів, клопів. Перевірте волосся і шкіру своїх близьких наприкінці дня, перед відходом до сну.