Популярність електронних сигарет набуває лавиноподібного характеру. Пристрої для вдихання ароматизованої пари використовуються не тільки дорослими, але й підлітками, оскільки формально не підпадають під категорію тютюнових виробів і тому заборона на продаж особам, які не досягли повноліття, на вейпи в ряді країн не поширюється. Але електронні сигарети небезпечні, їх не можна розглядати в якості нешкідливої альтернативи паління тютюну.
Електронні сигарети, персональні парогенератори, вейп-ручки, електронні сигари, краплинні системи, електронні кальяни або прилади для випарювання ароматичної суміші – це пристрої, які утворюють аерозольну суміш, яка містить ароматизовані рідини й нікотин для вдихання користувачем.
Електронні сигарети за виглядом можуть нагадувати традиційні тютюнові вироби, такі як сигарети, сигари, люльки. Або створюються, імітуючи звичайні гаджети, такі як ліхтарики, флешки або ручки. Тобто, зовні, до курильного приладдя не належать.
Американська академія педіатрії (AAP) підтримує заходи, спрямовані на те, щоби діти й молодь не могли використовувати електронні сигарети або піддаватися їх впливу.
Пропонуємо факти та рекомендації, котрі допоможуть батькам і особам, які доглядають, які патронують молодь, звернути увагу на проблему вживання і впливу електронних сигарет. І, сподіваємося, – впоратися з нею.
Перше твердження, яке розповсюджується виробниками пристроїв для вейпінгу: у них немає диму, значить – і шкоди теж немає.
Однак факти свідчать про протилежне:
Так. Застосування електронних пристроїв для вдихання ароматичних сумішей дійсно потребує уваги:
Користувачі вейпів рідко замислюються про пряму шкоду, яку здатні завдати організму суміші:
Хочемо нагадати типові симптоми інтоксикації нікотином:
Знання цих ознак допоможе вчасно відреагувати, якщо станеться отруєння. При подібних симптомах необхідна медична допомога: промивання шлунка, дезінтоксикаційні заходи.